Miciny.cz

Hafici.cz

O ocicatech

Ocicat je poměrně mladé elegantní krátkosrsté plemeno s charakteristickým tečkováním vzhledem připomínající ocelota. Podle FIFé* jsou přípustná zbarvení černá, modrá, čokoládová, lilová, skořicová a plavá, a to ve variantách silver nebo non-silver vždy s charakterystickým tečkováním.

Tato silná atletická a současně elegantní tečkovaná kočka se prezentuje zejména svým „divokým vzhledem“.

*Fédération Internationale Féline - Mezinárodní federace kočkovitých šelem

Povaha

Ocicati mají velice přátelskou povahou, jsou mazliví a přítulní. Jsou velice hraví, neobyčejně chytří, bystří a učenliví. Učí se rádi, a také se rádi předvádějí. Mezi jejich oblíbené kousky patří například aportování, ale mohou se naučit třeba i "dávat pac".

Tato kočka je velmi inteligentní, je schopná naučit se reagovat na hlas svého páníčka, přijde, když ji zavoláte jménem. Pozná, když něco provedla a vy se zlobíte a přijde se udobřovat; pozná, když jste smutní a přijde vás utěšovat; pozná, i když máte radost a začne okolo vás poskakovat. Když se mu něco povede, přijde si pro pochvalu. Budete-li na ni mluvit, bude vám "odpovídat".

Ocicat sice vypadá dravě, ale opak je pravdou. Je to ideální kočka k dětem, je k neutahání - dokud se provázek bude hýbat, bude po něm skákat. Vytrvale honí autíčka po autodráze a když na to přijde, nechá se i povozit v kočárku pro panenky. A pokud bylo dětské zábavy už opravdu dost, skočí třeba na skříň, kam na něj nikdo nedosáhne.

Stavba těla

Ocicati je středně velké až velké kočky, které působí dojmem atletického zvířete. Jsou svalnatí, pevně stavění, pružní se statnou stavbou těla. V dospělosti mohou vážit až 7 kilogramů, v poměru ke své velikosti jsou překvapivě těžcí.

Hlava má klínový tvar. Uši jsou střední velikosti. oči jsou velké, mandlového svaru, posazené daleko od sebe.

Ucelené informace o plemeni ocicat zde

Copyright © 2011 Wercca | Kontakt: wercca@centrum.cz | Home
„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain